Birleşik Krallık’ın En Meşhur Teknoloji İçerik Sitesi SatoshiPay Kullanacak!

Birleşik Krallığıntop 500 internet sitesi listesinde bulunan ve teknoloji konusunda liderlik eden ‘‘The Register’‘ içerikleri için mikro ödeme konusunda SatoshiPay’i kullanmaya başladıklarını duyurdu.

Pilotun başlangıçta, sadece sitenin en son e-kitap yayını olan ”Geek’in İngiltere’deki Rehberi” için ödeme olarak kullanılabileceği ve sitenin kendi içerisinde başka bir ödeme için kullanılmayacağı duyuruda belirtildi. Ancak, pilotun başarılı olduğunu kanıtlaması durumunda, ödeme modelinin daha geniş çapta benimsenmesi bekleniyor.

PayPal Ortaklığı

SatoshiPay, PayPal’da parası olan herkese, Stellar Lümen (XLM) ödemesini gerçekleştirmek için anında bir SatoshiPay cüzdanı oluşturmasına izin veren bir ortaklık kurmuştur. Kredi kartı ödemeleri için benzer bir düzenleme mevcut.

Projenin, blok zinciri teknolojisinin kitlesel boyutta evlat edinme arayışının, mevcut teknolojik alt yapıyı atlayan yeni platformların ortaya çıkmasından ziyade, mevcut popüler platformlarda olan arayüzlerden geleceği yönündeki artan bir fikir topluluğu da var.

Stellar grafiğine aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA