Bitcoin her zaman değerli bir varlık olmuştur, çünkü değerli ve doğru yatırımla, insanlara yaşam için finansal olabileceğini ispatlamıştır. İddia edilen Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kimliği hiçbir zaman halka açıklanmamıştı. Nakamoto’nun kim olduğuyla ilgili birçok teori var, bazıları ise bir grup insan topluluğu olduğunu düşünüyor, diğerleri ise, lider kripto para birimini yaratan bir adamın takma adı olduğuna inanıyor. 2010 yılının Aralık ayında ortadan kaybolmasından sonra, pek çok kişi kim olduğu ve neden radardan çıktığını merak ediyor.

Her iki durumda da Nakamoto, Bitcoin olarak bilinen değerli kağıtsız dijital paranın ilk başlamasından bu yana gizemli bir figür olmuştur. Geçtiğimiz günlerde, Saighi Nakamoto’nun P2P profili hayat buldu ve enigma yakın zamanda Wagner Tamanaha isimli biriyle arkadaş oldu ve “nour” yazan tek kelimeyi içeren bir güncelleme yaptı.

Dört yıl önce, Nakamoto’nun e-postası ele geçirilmişti ve bu da doğrudan P2P profiliyle ilgiliydi, bu yüzden bu gizemli adamın kendisi yerine bir saldırı olabileceği gündeme gelmişti.

2014 yılında, Nakamoto’nın GMX e-posta hesabının, P2P Foundation Ning forumunda lider kripto para birimini duyurmak için kullanıldığını belirten raporlar ortaya çıktı. Hacker, bu hesabı forumdaki Satoshi’ye uyarı göndermek için kullandı.

Hızlı bir özet

2014 yılında, Nakamoto’nın GMX e-posta hesabının, P2P Foundation Ning forumunda lider kripto para birimini duyurmak için kullanıldığını belirten raporlar ortaya çıktı. Hacker, bu hesabı forumdaki Satoshi’ye uyarı göndermek için kullandı.

Robert McMillian, ilk olarak Wire.com’da yayınlanan aşağıdakileri yazdı.

“Sevgili Satoshi. Dox, şifreler ve IP adresleriniz darkweb’te satılıyor. Görünüşe göre, 2010’da bir süre e-posta hesabınızı kullandığınızda Tor’u doğru bir şekilde yapılandırmamış ve IP’niz sızdırılmıştır. Güvende değilsiniz. Bu insanların sana zarar vermeden önce mümkün olan en kısa zamanda çıkmalısın. Bitcoin icat ettiğiniz için teşekkür ederiz. ”

Bununla birlikte, Nakamoto’nun nihayet kendini göstermeye karar verdiği bir şans olabilir ve bu bir gerginliğe yol açabilir. Eğer gizli erkek ya da  kadın grubu yüzlerini şimdi göstermek istiyorsa, o zaman lider kripto parası piyasalarda çok iyi olmadığından bunu yapmak için biraz tuhaf bir zaman sanki. Tekrar ele aldığımızda ise, neden Nakamoto önceden saldırıya uğramış bir platformda ortaya çıkıyor?

Bu Satoshi’nin ortamlara dönüp, tekrar buraları güzelleştireceğine dair bir umut ışığı olabilir. Sizde konu hakkında ki düşüncelerinizi bizimle paylaşın lütfen.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA