Dört blockchain şirketi Cardano, Fetch.AI, NEM ve Ripple, Avrupa’daki Blockchain kuruluşlarının ittifakı için bir araya geldiler.

Yeni konsorsiyuma göre, Avrupa’daki politika tartışması parçalara ayrılmış durumda, bu nedenle derneğin hedefi AB içindeki blok zincir potansiyelinin anlaşılmasına yardımcı olmak.

Dernek Kasım ayında bir zirveye ev sahipliği yaptı. Yönetişim, ulaşım, ticaret, kimlik vb. Konuları tartışarak dünyanın dört bir yanından paydaşları bir araya getirdi.Düzenleyici ilişkilerin başı Dan Morgan, ( Ripple ) şöyle diyor:

“Bu, hem dijital varlıkların hem de blockchain teknolojisinin faydalarını kavramak için, doğru ve düzenleyici çerçeveyi geliştirmeye çalışan Avrupa’daki politikacılar için kritik bir zamandır.”

NEM Vakfı’nın kurucu ortağı olan Avrupa’dan Kristof Van de Reck, “Özellikle teknolojinin açık ve desantralize uygulanmasına gelince tarafsız bilgi eksikliği var” diyor. “İşlerinin merkezinde blok zincirine sahip farklı paydaşlarla güçlerini birleştirerek, belirli kuruluşların veya paydaşların gündemine uygun olmayan anlayışlar sağlamayı amaçlıyoruz.”

Bu son ifadenin blockchain sağlayan bir şirket tarafından sağlandığını aklınızdan çıkarmayın.

“Makine öğretisi, AI ve merkezi olmayan defterler gibi teknolojilerin bir araya gelmesi, teknolojinin hepimizin yararına daha etkili bir şekilde çalıştığı bir dünya için fırsat sunuyor”

, diyor CTO ve kurucu ortağı Fetch.AI.

Topluluk Avrupa için Blockchain hakkında, politikacılar, endüstri oyuncuları ve akademisyenlerle sohbet etmek için sabırsızlandıklarını bildiriyor.

İttifaklar teması üzerine, geçen ay BBVA ve Santander, Avrupa Komisyonu’nun gelecek yıl Uluslararası Güvenli Blok Taşınması Uygulamaları Birliği’nin (IATBA) planlanan açılışında, yer alan iki banka idi.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA