Altcoinler: Yüksek Risk ya da Yüksek Kazanç vaad ediyor mı?

Üç ay kadar önce, Bitcoin fanatikleri altcoinlerin biteceğine ve bunun yakın tarihte olacağını savunmuşlardı. Şimdi ise yeni piyasa döngüsü ortaya çıkıyor ve geçmiş zamanlara kıyasla altcoinleri uygun fiyat seviyesine çekiyor. Altcoinlerin yeniden uyanması, alıcıların kazanç için yeni fırsatlar aramasını sağlıyor. Pek çok ICO’nun tamamlanmasıyla, yeni varlıklar, coinler veya tokenlar pazara katılıyor.

Bitcoin’in fiyatıyla piyasayı domine etmesi, tüm kripto varlıklarının tüm piyasa hacminin % 30,75’ine denk düşüyor. Geçtiğimiz haftalarda, önde gelen kripto paraların ötesinde, daha az bilinen altcoinlerin hakimiyeti, %18’den %23’e yükseldi ve daha da artmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz 20 gün içerisinde, mevcut dijital varlık listesine elliden fazla yeni jeton eklendi. CoinMarketCap‘in en yeni kripto para listelerinde geçtiğimiz hafta boyunca düşüş eğiliminde olsada, yazının yayınlandığı tarihte hemen hemen hepsinde artış kaydediliyor, altcoinler güç kazanıyor.

Bununla birlikte kazançlar riskli ve genellikle spekülatif olarak görülebilir. Geçtiğimiz zamanlarda görüldüğü üzere, ZCLassic (ZCL) gibi varlıklar yukarı yönlü herhangi bir fiyat baskısı olmadan patlayabiliyor. ZCL, terk edilmiş bir para birimi olarak görülüyordu. Bitcoin Private Hard Fork’unun ardından ZCL 180 $ ‘dan birkaç dolara zirveden çakıldı. Şimdi, ZCL 15 $ civarında seyrediyor. Süper Bitcoin (SBTC) veya Bitcoin Private (BTCP) gibi projeler de ilgi odağı.

Gözde kripto paraların harekete geçmesinden sadece birkaç gün sonra, Nisan ayından başlayarak, #altcoin hashtagiyle faaliyette bulundu. Yine de bilinmeyen paraların sıçraması için yapılan olaylar, denklemin sadece bir parçası durumunda, bu tür dijital varlıklara öncelik kazanma ve ana akım dijital varlıklardan biri olma şansı verilir.

Kripto dünyasında her gün yeni bir şans ve riski beraberinde getiriyor, her yatırım akıllıca ve dikkatli şekilde yapılmalı. Fiyat artışları ve düşüşleri baş döndürüyor olabilir, belki de bu piyasaya girmek için doğru zamandır.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA