LinkedIn’in 2018 tarihli ABD İş Gelişim Raporu’na göre, P2P teknolojisine sahip merkezsiz log geliştirebilen mühendisler için iş listeleri bu yıl tam 33 kat arttı.

Kendisine en yakın iş koluyla arasında çok büyük fark olmasına karşın, Geliştirilebilir makine mühendisliği 2. sırada yer alıyor.

New York’un Blockchain Geliştiricilere ihtiyacı var
2018’deki ilk beş işteki diğer girdiler, Uygulama Satış yöneticisi, Akıllı Makine uzmanları ve Profesyonel Tıbbi Satış uzmanlığı idi. Araştırmalar aynı zamanda geçen yılki büyüme hızını kaydetmenin yanı sıra, blockchain geliştiricilerinin becerilerine en çok ihtiyaç duyan şehirlerin New York, San Francisco ve Atlanta olduğunu da ortaya koydu. LinkedIn kullanıcılarının ayrıca, Node.js, kripto para, blockchain, solidity ve Ethereum’daki bilgileri de içeren bu rol için gerekli olan temel becerilerin arayışında olduğunu kaydettiler.

Bir blog yazısında, LinkedIn Baş Ekonomisti Guy Berger, dağıtılmış log teknolojisini anlayan geliştiriciler için talebin neden arttığını açıkladı.

“Makine öğrenimi rollerinde bir patlama ve veri bilimi rollerinin sürekli büyümesini görmemiz şaşırtıcı değil. Aslında, geçen yılki raporda bunun ışıltısını görmeye başladık. Ancak, her iki alan daha özel ilgi görmeye başlıyor. Ayrıca Blockchain geliştiricilerinin bu yılki dalgalanma ve kripto para birimi ile ilgili ilgi artışının ardından, listeye girmesi şok etmeyebilir. ”

Blockchain, Bitcoin’den bu yana uzun bir yol kat etti ve onun muadilleri, küresel kitlelerin ve finans endüstrisinin dikkatini çekmek için karanlık ağdan çıktı. Google’da bu yıl en sık sorulan sorulardan biri olan “Bitcoin Nedir?” Sorusu bu yüzden şaşırtıcı karşılanmamalı.

Blockchain Kursları
Blockchain’le ilgili dersleri benimseyen daha fazla üniversiteyle ve blok-zincir uzmanlığı talebi artmaya devam ederken, mesleğin bu yıl en çok talep edilen rol olarak ortaya çıktığı şüphesizdir.

Bununla birlikte, blockchain geliştiriciliği bu yıl LinkedIn’de en çok ortaya çıkan iş iken, Indeed’de ise durum bunun tam tersi. Blok zincir ile ilgili işler için tekliflerinin, CCN raporuna göre, ayı piyasasının doğrudan bir sonucu olarak bu yıl düşüşte olduğunu belirtmek gerekir. Araştırmalar, blockchain’in daha iyi ödeme yapan teknoloji sektörlerinden biri olmaya devam ederken, bu mühendislere ve uzmanlara olan talebin azaldığını göstermekte.

CCN, blockchain ve bitcoin ile ilgili rollerin ilgisinin% 3.06 oranında düştüğünü söyleyen gerçekten bir temsilcinin sözlerine şöyle devam etti: “Aynı şartlarla ilgili roller için işveren ilgisi sadece% 25.49 arttı. Her iki tarafın da önceki yıla göre ilgi düzeylerinden çok farklıydı. ”

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA