Bitcoin ve diğer kripto paraların, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, NYC’deki Consensus etkinliğinin ardından değerlerinde artış olmaması dikkatleri üzerine çekti. Yine de, özellikle bir kaç altcoin için göz önünde bulundurulması gereken etkinlikler Haziran ayında bizleri bekliyor.

Bu hafta hızla yaklaşan, heyecan verici bir kaç etkinlik var. Sahneye girerken olağanüstü bir performans gösteren iki kripto para birimi, EOS ve ONT söz konusu. İkisinin de önümüzdeki yedi gün içinde mainnet lansmanları var. Mainnet lansmanları, kripto para biriminin geleceği ile doğrudan ilgilidir. Hem ONT hem de EOS, gelecek haftalarda geleceklerinin şekillenmesi açısından bu haftayı bekliyor diyebiliriz.

Tarih olarak, birçok kripto para birimi Consensus’la aynı zamana denk gelen önemli haber ve olayların yayınlanmasıyla zaman harcadı, bu yaz önemli olayların açıklanmaya devam edilmesi bekleniyor. EOS ve ONT, mainnet’lerinin aylar önce piyasaya sürdüğünü açıkladı. Normalde, bir kripto para birimi piyasaların güçlü ve yükselişte olmasına rağmen bu büyüklükteki haberleri duyurmak ister, ancak ONT ve EOS, piyasayı koşulundan bağımsız olarak trendi durdurmaya ve mainnet’i sunmaya karar verdi. Çok cesur bir hamle ve açıklanan teslim tarihlerine bağlılık gösteriyor.

Ethereum Classic ile 29 Mayıs’ta, yollarına saygın bir kripto olarak devam edebilmeleri için zorluk seviyesini kaldırarak bir hard fork oluşturuyor. Bazı fork çeşitleri, altta çalışan kodu değiştirerek, ZCL’nin ANON forku gibi tamamen yeni bir kripto para birimi yaratılabiliyor.

EOS

EOS, son 3 aydaki pazar payını iki katına çıkardı ve 5 milyar dolarlık bir piyasa değerinden 11 milyar dolara çıktı. Bunun nedeni büyük olasılıkla piyasaya sürülen ve şubelerdeki piyasada toparlanmanın büyük ölçüde kamuya açık bir kripto para birimine akın eden bireyler ile birleşmesidir. EOS, blockchain çözümlerinin yatay ve dikey ölçeklemesini bir sonraki seviyeye taşıyor.

EOS, deApp her seferinde çok popüler hale geldiğinde, Ethereum blockchain ile ilgili sorunlarını çözmeyi vaat ediyor. Bu haftanın ana açılış lansmanı, bundan bir yıl sonra, hala yeni bir kriptoya uygun olup olmadığıyla alakalı olabilir. Bu, EOS’un ERC-20 platformundan kendi EOS blok zincirine dönüştürdüğü hafta olacak.

ONTOLOGY (ONT)

Ontolojinin (ONT) ilk tur projeleri GitHub’da yayındayken, EOS gibi, yakında bu haftanın başlarında bir ana sunucunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ontoloji, yüksek performanslı bir blockchain projesi ve merkezsiz bir güven işbirliği platformudur. Bunu, bir dizi tam dağıtılmış defter ve akıllı sözleşme sistemleri içeren yüksek performanslı halka açık bloklar sağlayarak gerçekleştirebilecekler. ONT blockchain çerçevesi halka açık blockchain sistemlerini destekliyor ve farklı uygulamalar için farklı blockchain’leri özelleştirebilecek.

ONT, mainnet yolunda güzel bir artışa sahipti. 8 Mart’tan 26 Mayıs’a kadar, ONT değeri % 350’den fazla arttı. Piyasa önümüzdeki on gün içinde ONT ve EOS ile birlikte gelen mainnet ve testnet yükselişi ile devam ediyor.

ETHEREUM CLASSIC ZORLUK SEVİYESİ

29 Mayıs, ETC sisteminin zorluk seviyesiyle baş etmek için seçilen tarih oldu. Zorluk bombası diye adlandırılan olayın hard forkla ayrılmasının, Ethereum Classic’in arkasında olan olağanüstü bir yeteneğe sahip geliştirme ekibinden dolayı başarılı olacağı tahmin ediliyor. Bu şekilde, bu büyüklükteki hard fork’un gerçekleştirilmesi nispeten daha kolay olacak gibi.

ETC’nin şu anki değeri 1,5 milyar dolar civarında. Hard fork’u kullanabilme yetenekleri, ETC’nin geleceğiyle ilgili olarak çok açıklayıcı olacaktır. Bu hafta ETC’nin hard fork’unun nasıl şekillendiğini göreceğiz.

HAFTANIN ICO’SU: KEPLERTEK

Keplertek, bu hafta çıkacak ve yakından incelenmeyi hak eden bir ICO. Robotik ve AI girişimlerini ilgili yatırımcılarla buluşturan ve yatırımlarının tam şeffaflığına ve izlenebilirliğine olanak tanıyan kullanımı kolay bir arayüzle hizmet ekosistemi sağlayan Ethereum, ERC-20 platformu üzerine inşa edilmiştir.

Platformun yerel kripto para birimi KEP coini, platformlarda yatırım için kullanılacak.Yerleşik bir cüzdan, KEP’i bir kez gönderdikten sonra izlemek için bir kaşif erişimine de sahipken, projelere kolayca yatırım yapılmasını sağlıyor.

Keplertek, AI ve robotik üzerine odaklanan bir ERC-20 coini gibi görünüyor. MIT’nin Küresel Ortağı, Tech Park Georgia ve GITA (Gürcistan Yenilik ve Teknoloji Ajansı), Kepler’i başlangıç için geliştirdi. Şimdiye kadar GITA ekibi 150’den fazla girişimle çalıştı ve dünya çapında geniş bir ağ oluşturdu. Önümüzdeki haftalarda neler olacak merakla bekliyoruz!

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA