Ethereumun kurucularından biri olan Vitalik Buterin, Twitter hesabından belirttiği üzere Google’dan bir iş teklifi almış.

Google’dan Vitalik Buterin için İş Teklifi!

Vitalik, Ethereum’dan ayrılıp Google’da çalışmaya başlayıp başlamaması ile ilgili ayrıca twitter’da bir anket başlattı. Ancak tweet’de ek olan ekran görüntüsündeki belli olan e-posta adresleri nedeniyle twitterdan sildi.

Ancak anketin son halinden akılda kalanlar ise, oylamaya katılan 2300 katılımcıdan %59 ethereum’a devam et seçeneğinden yana oy kullanırken, geriye kalan %41 Google ile çalış oy’u kullandı.

Google bulut tabanlı ürünleri desteklemek ve yükselen yeni işletmelerle rekabete girmek için kendi blockchain teknolojisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Google aynı zamanda belirli blockchain girişimlerine de yatırım yapıyor. Google’ın yanısıra Microsoft, IBM gibi teknoloji devleri çoktan blockchain teknolojisinde ilerlemiş ve müşterilerine Blockchain’i bir teknoloji olarak sunmuşlardır. Hatta E-Ticaret devi Amazon Finansman ve Sigorta şirketleri için blockchain tabanlı çözümler sunuyor.

Sağlık hizmetlerinden üretime kadar bir çok iş alanında, kripto para ve blockchain teknolojisi kullanılmaya başlıyor. Teknolojiyi kullanma ilgisi de şirketler arasında epey bir yükseliyor, çünkü operasyonel maliyetler düşüyor, finansal işlemlerde üçüncü taraf ortadan kalkıyor ve temel iş  ile ilgili kayıtların daha güvenilir bir şekilde kayıt edilmesi/saklanması sağlanıyor. Kariyer ile ilgili bir çok kullanıcının Linkedin profillerinde “blockchain uzmanı”, “blockhain developer” gibi blockchain ile ilgili becerileri eklediği de istatistiksel verilerce gözlemlenmiştir. Uzmanların yaptıkları ise Google’ın da yaptığı gibi bu konuda uzman kişileri yeni çağın teknolojisine ayak uydurmak için “avlamak”tır.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA