Bir ay kadar önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Ekonomik Konseyi’ne başkanlık eden, eski Goldman Sachs başkanı Gary Cohn, bitcoin ve blockchain teknolojilerinin geleceği konusundaki düşüncelerini paylaştı. Onun bakış açısına göre, ilk kripto para birimi hepsi aynı, tekdüze bir küresel aktive olmak kaderleri değil.

“Bitcoin’in Geleceğine Tam Olarak İnanmıyorum. Ama Blockchain Teknolojisine Gerçekten İnanıyorum. Eminim, Yakında Er ya da Geç, Global Bir Kripto Para Olacak, ”dedi.

Ayrıca, bu global kripto para biriminin, “madencilik ve elektrik ve benzeri şeylerin maliyetine dayalı” olmayacağını belirtti.

Cohn, “Bu, Blockchain Teknolojisini Kullanacak Daha Kolay anlaşılabilir bir Kripto Para Olacak, Aslında Çok Daha Açık Bir Şekilde Nasıl Oluşturulacak, Nasıl Hareket Edecek ve İnsanların Nasıl Kullanabileceğine Dayalı Olacak” Diye ekledi.

Aynı zamanda, Goldman Sachs’taki bitcoin vadeli işlem hizmetlerinin lansmanı konusunda oldukça tarafsız bir yanıt verdi.

“Hissedarlarının Çıkarları Dahilinde, İstediklerini Yapabilirler” diye ekledi.

Gary Cohn, 2006 yılında cumhurbaşkanı ve operasyon direktörü Goldman Sachs’in görevlerini üstlendi. Donald Trump, 2017’de Amerika Birleşik Devletleri başkanlığını kazandıktan sonra, Cohn, mali kuruluşu Ulusal Ekonomik Konsey direktörü görevinden ayrıldı ve Mart ayında istifasını açıkladı. Uzmanlar bu kararı Trump yönetimi tarafından önerilen tarifelere uymamasıyla alakalı olabileceğini açıklıyorlar. Cohn bu mesajı 2 Nisan’da kaydetti. Bu akıllara acaba Goldman Sachs tarafında bir kripto para projesi mi doğacak sorusunu getiriyor.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA