Herşey Ethereum’un 2018’de yükselmesi için ayarlanmıştı ve yine de Ocak ayındaki yükselişinden bu yana çok fazla düşüş gerçekleşti.

Fiyat düştüğünde ise, yükselmekte olan ICO fonlarından yapılan satışlar, bıçağın daha hızlı düşmesine neden oldu.

Yine de, ağ avantajları gelecekte akıllı sözleşmeler için muazzam bir fırsat oluşturmakta. Bu Ethereum’un kullanılmaya devam edileceği yönde teşvik edici işaretlerini göstermektedir.

2019 içinde, ETH’yi ilk yatırım fırsatı olarak yeniden şekillendirebilecek bir stok sistemi hard fork ile gündeme gelecek.

Bir zamanlar teknoloji inovasyonunun bir sonraki dalgasının altın çocuğu olarak düşünülen Ethereum, 2018’de çok kötü bir performans sergiledi. Ocak ayında 1400’ün üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, ETH fiyatları 100 $ ‘ın altına düştü. Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler konusuna inanan birçok kişi gibi, 100 $ civarındaki bir fiyat noktası da ETH’de mükemmel bir satın alma fırsatını temsil ediyor olabilir. Bununla birlikte, bu konuyla ilgili çekinceler yeni hard fork’un stok sistemini getirecek olması ile alakalı olabilir.

2017 yılında Ethereum ekosistemine para akarken, onlarca ico, ERC-20 (Ethereum uyumlu bir blockchain) üzerinde çalışan yeni coinler oluşturdu. Şuanda ise bu para büyük oranda yavaşladı ve şirketler, ilk para tekliflerinde yükselen ETH’yi satmak zorunda kaldılar, bu da büyük bir panik satış dalgasına yol açtı ve fiyatı daha da aşağıya çekti.

Yatırımcılar, spekülatif bir yatırımdan değer geri dönüşünü göremedikleri zaman bir balon patlayabilir, ancak daha büyük sorun yüzlerce şirket balon yatırımları için çalışan personellerinin ücretlerini ödemek adına yatırımlarını sıvılaştırmalarıdır. Ama bu şimdilik geçici bir problem gibi gözüküyor. Bakalım Ethereum’u ve takipçilerini neler bekliyor.

kaynak: seekingalpha.com

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA