Bildirilere göre Ethereum Constantinople, Ocak 2019 ortalarında başlayacak gibi gözüküyor.
Bu, Ethereum geliştiricileri arasındaki en son toplantıda açıklanan tarih idi.
Ethereum’un geliştiricileri, kripto para birimi platformunun ağında 7,080,000 numaralı blokta bulunan hard fork’u etkinleştirmeye karar verdiklerini açıkladılar.

Constantinople güncellemesine dahil edilen kod değişikliklerini başlatma kararı, bu hafta Ethereum’un çekirdek geliştiricileri arasındaki iki haftalık toplantı sırasında geldi. Ethereum topluluğu, Constantinople’in bir parçası olan kod tabanı değişikliklerini onaylarsa, 7,080,000 bloku çıkarıldığında kod aktif hale gelecek.

Ethereum yöneticilerinden Afri Schoedon, Constantinople’in 14- 18 Ocak tarihleri ​​arasında başlayabileceğini bildirdi. Ethereum Vakfı’nın güvenlik lideri Martin Holst Swende, Go-Ethereum istemci yazılımı güncellemesini, taban kodlarını etkinleştirirken herhangi bir sorun olması durumunda güncellemeyi erteleme ihtimali bulunuyor.

CryptoGlobe’nun Eylül ayında bildirdiğine göre, Constantinople güncellemesi Ekim ayı için geçici olarak planlanmıştı ancak Kasım ayına ertelendi. Bununla birlikte, test aşamasında önerilen kod modifikasyonları ile ilgili çeşitli konular nedeniyle, Ethereum’un geliştiricileri Konstantinopolis’i Ocak 2019’un sonuna doğru aktive etmeye karar verdiler. 

Constantinople hard fork’unun, Ethereum Buz Çağı olarak adlandırılan bir sürece sokması bekleniyor. Yaklaşık 12 ay boyunca “zorluk bombasını” geciktirmeye odaklanan Ethereum’un ekonomi politikasında değişiklikler yapması bekleniyor. Ayrıca, Ethereum blockchain’in kod tabanındaki değişiklikler, madencilik ödüllerini blok başına 3 ETH’den 2 ETH’ye düşürecek.

Yazı hakkında düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA