Dün, Bithumb’ta kaydedilen alım satım işlemi 1 milyar XRP’yi gördü ve komisyonu çok az miktarda (0.000012 XRP) idi.

Bu, çok sayıda XRP alım satımı veya diğer kripto para birimlerinin ilk kez yaşanan bir durum değil. Daha önceki haftalarda popüler kripto cüzdanı olan Whale Alert, kısa bir süre içinde ödeme hacminde önemli bir artış göstermeye başladı. Binance Coin’ten “bilinmeyen bir cüzdan” a aktarılan 98.700.100 coin ise kafa karıştırıyor.

Bazıları aktarılan devasa XRP miktarının, aslında hiçbir değeri olmadığını,sadece manipüle edilmiş rakamlar olduğunu iddia ediyor.

Dün Twitter’da Flibbr tarafından XRP hakkında bir açıklama yapıldı;

Bunun bir aldatmaca olduğunu ve doğru verilerin bağlantılarını paylaşarak yatırımcıları yanlış yönlendirenlere kanmamaları hakkında uyardı.

XRP’nin değeri, bir süredir konuşulan bir konu olmuştu. Çoğu insanın herhangi bir değeri görememesinin başlıca nedeni, bankaların, Ripple’ın xRapid sistemi ile para ya da diğer dijital para birimlerinde, para transfer etme seçeneğine sahip olmasıdır. Bununla birlikte, XRP’nin kullanılabilirliğini geçersiz kılıyor çünkü aslında ilk başta kullanılmak üzere kurulan sistem için ana para birimi olarak işlev göremiyor.

Bu konuda ki düşünceleriniz neler bizimle paylaşın!

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA