Coinone Transfer, ilk Blockchain destekli mobil ödeme uygulamasını başlattı. Daha hızlı ve daha ucuz işlemlerin sağlanması için Ripple’ın teknolojisini kullanacağı belirtildi.

Güney Koreli bir şirket olan Coinone, Güney Kore’den Filipinler ve Tayland’a verimli transferler düzenlemekte. Tayland’daki Siam Commercial Bank (SCB) ve Filipinler’deki Cebuana Lhuillier ile bağlantıların kurulmasında büyük rol oynadı.Göçmenlerin, 2016 Eylül ayına göre Güney Kore nüfusunun% 3,4’ünü oluşturduğu düşünüldüğünde, ülke için yaklaşık 1,76 milyona eşit bir havale hizmeti gerekmekte. Her göçmen kullanıcı, Ripple’ın Güney Kore, Filipinler ve Tayland lokasyonlarından, Paragon üzerinden akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla para gönderip almasına yardımcı olması amaçlanıyor.

2017 yılında yapılan bir hükümet raporuna göre, Taylandlı göçmen işçiler 153.000’den fazla iken Filipinli göçmenlerin nüfusu 58.000 kişiden oluşmakta.

Hareket, Güney Kore’nin havale kanunlarındaki değişikliği takip ederek, banka olmayan şirketlerin sınır ötesi ödeme hizmetleri sunmasına izin veriyor. Buna benzer başka projeler çıkar mı bilinmez, blok zincir teknolojilerinin hayatımızı daha hızlı iyileştirmesini umuyoruz.

 Konu hakkında ne düşündüğünüzü lütfen bizimle paylaşın. 

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA