Boston merkezli Circle, kripto ticareti yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar için en iyi hizmetlerden biri haline geldi. Şimdi, yaklaşık 3 milyar dolar değerindeki Goldman Sachs destekli girişimi, mobil uygulamasında, şirket kurucularından ve CEO’su Jeremy Allaire’nin daha fazla kişisel yatırımcısını aradan çekip portföylerine kripto eklemeye ikna edeceğini ümit ediyor.

Allaire;  “Kişisel olarak, bu alana yatırım yapmayan insanlar için hala büyük bir pazar ihtiyacının olduğunu düşünüyoruz. Gün içi tüccarı olmadan daha geniş bir varlığa yatırım yapabilecekleri bir ürün istiyorlar“  diyor.

7 Kripto Para Yer Alacak

Coinbase, Square ve Robinhood tek tek kripto para kazanmak için tasarlanan uygulamalar. Buna ek olarak Circle Invest’in yeni özelliği, perakende yatırımcılara piyasa kapitalizasyonlarına göre bu yedi kripto paranın (bitcoin, bitcoin cash, ethereum, etherum classic, litecoin, monera ve zcash) kullanılmasını sağlıyor. Allaire’in ağzından bu özellik, Circle’ın daha geniş bir vizyona hitap edeceğini açıklıyor. “Bu, kripto varlıklarının gerçekten çok yaygın bir şekilde kullanılacağını düşünüyoruz” diyor. Sonuç olarak, insanların yatırım yaptığı dijital varlıkların sayısı katlanarak büyüyecektir. Zaman içinde, bu yeni varlıkları otomatik yollarla takip eden ve izleyen ürünler vazgeçilmez olacak.

Mobil uygulama Circle Invest’i yöneten ve üst düzey müdürü olan Rachel Mayer, yeni özelliğin geliştirilmesine liderlik ediyor. Circle’ın kurumsal ticaret altyapısı sayesinde, eklenen yeni özellik fiyatlandırması rakip uygulamalara oranla daha düşük olacak.  “Şu anda Circle’daki her coin direkt olarak Circle Trade aracılığıyla  teslim ediliyor” diyor Mayer, her bir coin için ortalama  % 1’lik bir pay ile çalışacağını belirtiyor.Buna ek olarak, yeni eklenecek seçenek, kullanıcıların banka hesaplarını direk bağlamasına ve sadece birkaç tıklama ile 10.000 $’a kadar yatırım yapmasına izin verecek. Milyonlarca kullanıcıyı Coinbase’e yönelten bu sadelik türü kullanılacak. Bakalım bu yeni özellik gerçekten kullanıcıların ilgisini çekecek mi ? Sizde fikirlerinizi lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA