Meşhur blok zincir yatırımcısı Frank Holmes ile yapılan son röportajlardan alıntılar yapacağız. Yatırımcıların, kripto işinin muazzam potansiyelini anlamak için, kripto işlerinin ötesine bakma ihtiyacını, kriptonun çalışmasını sağlayan teknolojinin “altında” olduğunu söylemiştik.

Ne tür bir potansiyel? Teknolojinin küresel işlemlerde 8 trilyon dolar etkileyebileceğine inanılıyor.

Dünyanın toplam gayri safi yurt içi hasıla’sı yılda 80 trilyon dolar seviyesinde seyrediyor. Ve blockchain teknolojisi sonunda bu alım ve satımın tümünü destekleyebilirdi.

Ama sadece blok taşıtın şimdi, yıllardır eski ve modası geçmiş sistemlerin %10 pazar payını aldığını varsayıyoruz.

İşte buradaki durum göründüğü kadar şaşırtıcı bir şekilde, her yıl trilyonlarca dolar ticaret, hala tamamen güvenli olan bilgisayar ağlarına ve hatta bazı durumlarda kağıt sözleşmelerine dayanıyor!

Kısmen blockchain teknolojisine teşekkürler, hepsi değişmek üzere. Büyük bir şekilde. Yani öyle umuyoruz.

Bu yüzden bugün size blockchain teknolojisinin güvenlik ve şeffaflık katabildiği ve büyük ölçüde iş maliyetlerini azaltabileceği dört endüstriyi göstermek istiyorum. Bu teknolojiyi kullanan inovatif firmalar için bu durumun 2019’da sadece 21 milyar dolarlık bir artışa, yani üstü kapalı bir tahminin gerçekleşmesine yol açabileceğini düşünüyorum.

Bu, ofisinizde Noel partisinde veya sonraki aile toplantınızda akıllı görünmenizi sağlayan “stratejik bilgi” türünden bir bilgidir. Bunu akıllıca kullanıp teknoloji yatırımları yapmak, ailenizle ve arkadaşlarınızla bunu paylaşmak eğlenceli olabilir. Devam yazımızı bekleyin!

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA