Bitcoin için kısa süreli perspektif biraz kasvetli görünüyor.
Fakat uzun vadeli tahminler daha iyimser.
Bitcoin Pazar günü ulaşılan zirveden yaklaşık % 5 oranında kaybetti. Ancak, 7 Aralık’ta görülen 2018’deki yeni düşük seviyelerden yaklaşık % 8 oranla yükseldi. Kripto para piyasası kısa vadeli bir toparlanma sürecine girdi gibi gözüküyor, ancak kripto boğaları,  kıyamet ve kasvetli duyguların ortasında coşkularını yitirmekteler.

Bitcoin’in kısa vadeli görünümü

Gün içi grafiklerde, BTC, Bollinger Band’ın orta çizgisinin altına düştü (1 saatlik grafik) ve SMA100 (1 saat) tarafından yaratılan 3,460 $ ‘da destek oluşturdu. Bu destek, yukarıda bahsedilen Bollinger Band ve SMA50’nin (1 saatlik grafik) alt çizgisi ile güçlendirilen 3,440 $ ‘ı yakından takip etmektedir. Aşağıdaki sürdürülebilir bir hamle, yeni al sat işlemlerini tetikleyebilir ve fiyatı 3,300 dolara indirebilir ve bu rakamın en düşük seviyesi olan 3,211 $ seviyesinin altına düşebilir.

Yukarıya doğru ise, 3.605 $ üzerinde sürdürülebilir bir toparlanma görmeyi bekleyebiliriz. Bu gelişme, ani düşüş baskısını azaltacak ve kripto topluluğuna biraz nefes aldıracak gibi gözüküyor.

Bobby Lee bunun ilk defa olmadığını vurguladı. Bitcoin, değerinin yaklaşık% 90’ını kaybetti. Fakat geçmiş bir rehber ise. Güçlü bir iyileşme göreceğiz.

“Eğer tarih mükemmel bir şekilde tekrarlanırsa, Bitcoin için şu an yaşanan ayı piyasası, Ocak 2019’da yani gelecek ay 2.500 $ ‘ın altına inecek. Ve sonra bir sonraki ralli 2020’nin sonunda başlayacak, 2021 Aralık’ında 333.000 $’ a yükselecek ve daha sonra tekrar çökecek. 2023 Ocakta 41.000 dolar olacağını düşünüyorum ” 

Diye bildirdi.

kaynak: fxstreet.com

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA