Bitcoin Asya’dan toparlandı, 3.800 $ dolaylarında durmuş vaziyette.
Bloomberg analizcilerinden McGlone başka bir satış dalgası olabileceğini öngörüyor.


Bitcoin, yazım sırasında 2018’in en düşük seviyesine yaklaştı. Yazının yayınlanma tarihinde ise 3,830 $ ‘a yükseldi. Ufak yukarı yönlü düzelmeye rağmen, Bitcoin kısa vadeli düşüş trendinde hareket etmeye devam ediyor.

Mevcut fiyatın üzerindeki alan, en son kurtarma girişimini durduran SMA50 (1 saat) dahil olmak üzere teknik direnç seviyeleri ile karşılaşıyor. Bir sonraki engel 3,900- $ 3,920 trafik sıkışıklığı bölgesi SMA100, ardında ise psikolojik $ 4,000 dolar bariyeri var.

Uzun vadeli perspektifte, kripto koin’de bir ayı trendinde kapana kısılmış durumda. Piyasadaki bir trendi tanımlamak için kullanılan Yönelimli Hareket Endeksi’ne göre, cari satışlar yılın orta noktasında kaydedilen çöküşün en güçlü seviyesi oldu. BTC, 9,300 $ ‘dan 6,600 $’ a düştü.

Analist Mike McGlone dahil Bloomberg analiz uzmanları, bu teknik kurulumun kripto para için daha fazla acıya yol açtığına inanıyor. Bitcoin mevcut seviyesinden% 60 kadar, 1.500 dolara düşebileceği düşünülüyor.

McGlone, “Bitcoin fiyatlarının 1.500 $ ‘lık sürekli ortalama değere ulaşmasını engellemek için çok az şey var” diye yazdı.

Yatırımcıların, Bitcoin Cash hard fork’u arasında çıkışa koştuğunu, yıl sonu kapanış vergisinin ise baskıyı artırdığını belirtti.

“Pazarın 2017 çılgınlığını tersine döndürdüğü klasik psikolojik bir aşamadayız. Hard fork, teknolojinin yeni bir şekilde ortaya çıktığını gösteren önemli bir tetikleyiciydi. Birbirlerini yok etmekle tehdit eden bu karakterlere sahipler ve bir süre bundan uzak kalmak en iyisi, “uzman Bloomberg ile yapılan bir röportajda açıkladı.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA