Bitcoin, 4,300 dolarlık bir basamağın etrafında dolanıyor, dar bir alanda kilitleniyor.
Üst sınır ise ortalama 4,400 $’ı gösteriyor. Piyasada oyuncular bir sonraki adımı okumaya çalışırken, ilk dijital para hareketli bir haftadan sonra biraz daha duruldu.

EToro’da kıdemli bir piyasa analisti olan Mati Greenspan’a göre, volatilite büyümesi, kripto kitlesinin benimsenmesi konularını biraz daha ön plana çıkardı.

Kesinlikle, daha istikrarlı kalmaları ya da fiyatlarda yavaş ama istikrarlı bir artış görmeleri durumunda, kripto paranın kullanılması daha iyi olacaktır. Ama dürüst olalım, eğer bitcoin bugün olduğu kadar vahşi volatiliteye sahip olmasa da popüler olabilir mi? ”

Greenspan 2017’nin boğa sezonunun kripto evrenine çok sayıda yeni kullanıcı getirdiğini düşünüyor.

“2017’nin çirkin boğa koşusu, ağa daha önce hiç görülmemiş sayıda yeni kullanıcı getirmekten büyük ölçüde sorumluydu, ancak bu, aynı zamanda heyecanın da yoldan çıktığı anlamına geliyor.”

Kısa vadede BTC / USD, SMA50 tarafından 4,166 $ ‘dan destekleniyor. Bu seviye geçildikten sonra, olumsuz yaklaşım, yaklaşmakta olan SMA200 (1-saat) ile 4,000 $ ‘a kadar uzatılabilir. 3.900 doların altında bir sürdürülebilir hareket ise 3,900 $ – 3.870 USD.

En üstteki direnç çizgisi, bir sonraki psikolojik engele yani 5.000 dolara geçmeden önce temizlenmesi gereken 4.500 dolarlık tıkanıklık bölgesinde yatmaktadır. Bakalım devamında Btc’yi neler bekliyor.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA