Bitcoin 9,900 $ Oldu! Bakalım bu ivme ne kadar sürecek ?

Bitcoin hızlı ve kararlı bir ivmeyle yukarıya tırmanıyor. Bir çok borsada bant atlamasına 100 $’dan daha az kaldı hatta Hong Kong ve Güney Kore’de hedefine ulaştı bile.

Kasım 2017’den önceki aylar için, 10,000 $ eşikinin çoğu yatırımcı için psikolojik bir destek olduğu düşünülüyordu, bu Bitcoin için bir kilometre taşı oldu. Ancak BTC 10.000 $ olduktan sonra, yatırımcılar 10,000’den 20,000’e nasıl bir yol izlediğini ve nasıl hamle yapacaklarını öngördüler.

Üç haftadan az bir sürede, Bitcoin fiyatı 6,500 $ ila 9,900 $ seviyesinden yükseldi. Bitcoin’in günlük işlem hacmi yaklaşık 8 milyar dolara yükseldi, son iki gün boyunca tüm piyasanın günlük işlem hacmi 6 milyar doları aştı. Bu da altcoinlerden ve tokenlardan ilginin Bitcoin ve Ethereum’a kaydığını mı gösteriyor bilemeyiz, bunlar piyasadaki en değerli kripto paralardan ikisi.

Aşırı para iniş çıkışı (volatilite) , piyasa değişimi ve toparlanma dönemlerinde, ana kripto para birimleri altcoinlerden daha iyi olma eğilimindedir, çünkü yatırımcılar riski en aza indirmeye çalışırlar. Ancak, eğer Bitcoin ve Ethereum güçlü momentumlarını sürdürmeye devam ederse, yatırımcılar daha fazla risk almaya ve büyük alımları tokenlara harcamaya başladıkça altcoin sezonunun kısa vadede ortaya çıkması muhtemel gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, son 3 haftada hem Bitcoin’e hem de dolara karşı büyük kazançlar gösteren WanCoin, ICON,  gibi tokenlar yüzde 3 ila 10 aralığında kayıp kaydetti.

CCN‘nin 4 Mayıs’ta bildirdiği gibi, yatırımcılar şimdiden orta dönem olarak isimlendirebileceğimiz dönemi bekliyorlar ve önümüzdeki haftalarda bitcoin fiyatlarının anahtar seviyelerini geçmesini bekliyorlar. Bitcoin fiyatı 10.000 $ ‘ı aşarsa, Bitcoin son üç haftada büyük artışlar olmadan kademeli olarak hareket ettiği için, 12.000 $’ a kadar momentum yaratmaya devam edeceği konuşulanlar arasında.

Yatırımcı ve CNBC’nin Fast Money isimli projesine katkıda bulunan Brian Kelly, Goldman Sachs gibi bankaların müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmaya başlamasıyla birlikte, bitcoin fiyatının kısa vadede artmaya devam edeceğini belirtti.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Coin Center‘ın yakın zamanda bildirdiği gibi, hükümet, Bitcoin’in bir güvenlik olmadığını, yatırımcılara Bitcoin’e bir para birimi olarak işlem yaptıklarını ve bir varlığın SEC (Birleşmiş Milletler Güvenlik ve Borsa Komisyonu)’den onay gerektirmediğine dair güvence verdiğini açıkladı.

Önümüzdeki aylar Bitcoin yatırımcılarını neler bekliyor olacak bekliyoruz.
Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA