Facebook, kendi kripto parasını oluşturağını açıkladı. Salı günü, haberler Facebook’un bir blockchain bölümü oluşturduğunu belirtti. Artık şirketin kendi kripto para birimini ödemeler için oluşturduğu düşündüğü konuşuluyor.

Facebook Blockchain’e Pivot Olacak

Cheddar, bugün Facebook kripto para birimini, ödeme işlemlerinde kullanılabilirlik açısından izlemek için kendi platformlarına dahil ettiğini dile getirdi. Raporda sosyal medya platformunun, her şirketin kendi kullanımı için, hangi teknoloji ile ne yapmak isteyebileceğine dair daha ayrıntılı bilgi veya somut planlar hakkında bazı belirsizlikler vardı. Bunları geliştirmek adına pivot bir proje oluşturulacağını açıkladılar.

Bir Facebook sözcüsü, şirketin kendi kripto para birimini yaratma olasılığını düşündüğünü inkar etmedi, fakat bu projenin hala ilk günlerinde olduğunu dile getirdi.

Sözcü bir e-postada, “Diğer birçok şirket gibi, Facebook da blockchain teknolojisinin gücünü kullanmanın yollarını araştırıyor” dedi. “Bu yeni küçük ekip birçok farklı uygulamayı keşfediyor olacak. Şuanlık paylaşmak için daha fazla bir şey yok. ”

Ayrıntıların pek fazla olmaması, şirketin bu konuda şirketin ne yapmak isteyebileceği konusunda spekülasyon oluşmasını engellemeyecek gibi ve potansiyel olarak sadece ateşin artmasını sağlayacak. ZuckerCoins yakında Facebook cüzdanınıza ulaşacak mı? 2 milyardan fazla kullanıcısı olan bir şirket, merkezi olmayan bir para birimi ile ne yapabilir? WhatsAppCoins veya InstaCoins olacak mı? İnstagramda dolaşırken para harcamaya yönelik arayüz nasıl olacak gibi sorular akıllara gelmiyor değil.Yakın gelecekte planlarıyla ilgili daha fazla şey öğrenecek miyiz zaman gösterecek.

Her iki durumda da, Facebook resmen kripto dünyasına girdiğinde neler olacak, beraber göreceğiz.

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA