Flippening Nedir ? Şu sıralar sıklıkla ismini kripto dünyasında duyduğumuz Flippening’e ufak bir göz atalım.

Flippening nedir ?

Flippening, Ethereum’un, piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimine dönüşmesi için Bitcoin ile gelecekte yer değiştirmesi durumu inceleyen bir projedir. Şuan için birbirine en yakın iki kripto para olan Ethereum ve Bitcoin arasındaki farklılıkların verilerine odaklansa diğer kripto paraların verilerine ulaşmakta mümkün.

 

 

 

Bitcoin vs Ethereum

Yakın zamana kadar, Bitcoin 2009 yılında kurulmasından bu yana ciddi bir rekabet olmadan en üst sırada yerini korudu. Son olarak 24 Şubat 2017’de, Bitcoin’in piyasa değeri, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa hacminin % 86 temsil ediyordu. O zamandan bu yana, birim fiyatı yükselmiş olsa da, Bitcoin’in pazar payı hızla düştü ve şu sıralar % 60’ın altında. Aynı zamanda dilimi içerisinde, diğer kripto paralar, özellikle Ethereum, hızla pazar çıtasını yükseltti.

Flippening Verileri

Bir kripto para biriminin kullanılabilirliği, değerini veya önemini ölçen çeşitli veriler vardır. Ancak, çoğu insan “flippening”’in gerçekleşeceğinden bahsederken, özellikle piyasa hacmi Bitcoin’i aşan Ethereum’dan ilgiyle bahsederler. Flippening bu iniş çıkışı, piyasa değeri, bir günlük yapılan işlem sayısı, toplam işlem hacmi gibi ve bir çok farklı verileri karşılaştırmanıza imkan sağlıyor.

Yakında bu bir terime dönüşür mü bilemeyiz fakat, Ethereum’un Bitcoin’e oranla geliştirilmiş teknolojisi, kolay ve hızlı ödeme imkanı,kişisel akıllı kontratlarla sunduğu gizlilik tam burada karşımızda duruyor. Bitcoin’in tahtından indirilmesi gerektiğini savunan bir kısım güruh’un yazdığı yazılara Flippening‘in sitesinden göz atabilirsiniz.

 

Paylaşmak İstersen

YAZAR HAKKINDA